Pracujesz lub pracowałeś w Wielkiej Brytanii? Sprawdź, jak uzyskasz zwrot podatku.

Wniosek o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii może złożyć każda osoba, która pracowała legalnie w: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej.

Rok podatkowy w UK trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku. Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii po powrocie do Polski jest możliwy przez cały rok, a zwrot nadpłaconego podatku należy Ci się aż do 5 lat wstecz.

Czy urząd nakłada kary za niezłożenie zeznania podatkowego w terminie? Termin do złożenia zeznania to 5 lat, jednak większość osób pracujących w Wielkiej Brytanii nie ma obowiązku składania deklaracji podatkowych. W związku z tym urząd nie nakłada kar za ich niezłożenie, czy złożenie z opóźnieniem.

Czy można uzyskać całkowity zwrot podatku za pracę w UK? Całkowity zwrot podatku z UK jest możliwy wtedy, gdy zarobiona przez Ciebie kwota nie przekracza określonego progu podatkowego. Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii w roku podatkowym 2019/2020 wynosi aż 12 500 zł.

Ile trwa rozliczenie podatku w UK? Średni czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi od 3 do 6 miesięcy, jednak termin zwrot uzależniony jest od konkretnej sprawy podatnika. W pewnych przypadkach urząd brytyjski wydaje decyzję nawet w ciągu 3 dni. Trzeba zaznaczyć także, że urząd brytyjski nie ma określonego terminu, w którym jest zobowiązany wydać decyzję.

Jakich dokumentów potrzebujesz do rozliczenia? Potrzebujesz jedynie dokumentu P60 lub P45. P60 jest to odpowiednik polskiego PIT, a więc jest to zaświadczenie potwierdzające Twoje dochody i podatek zapłacony w minionym rok. P45 natomiast otrzymasz od pracodawcy każdorazowo po całkowitym zakończeniu stosunku pracy. Jeżeli nie posiadasz P60 ani P45, wniosek o zwrot podatku można złożyć na podstawie payslipów.

Jak otrzymasz pieniądze? Niezwłocznie po wydaniu decyzji przez zagraniczny Urząd Skarbowy o tym, że przysługuje Ci zwrot, pieniądze przekazywane są bezpośrednio na Twoje konto bankowe

Jeżeli chcesz odzyskać zapłacony podatek, skontaktuj się z nami. Otrzymasz od nas komplet dokumentów wraz z instrukcją do ich wypełnienia. Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, więc rozliczasz się dopiero po odzyskaniu pieniędzy na własne konto bankowe.