Rozliczanie podatku w czasie pandemii Covid 19 

W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 pomożemy Wam w odzyskaniu zwrotu podatku z zagranicy bez wychodzenia z domu!

Jak z naszą pomocą łatwo rozliczyć się z podatku w czasie pandemii? 

Skontaktuj się z nami i powiedz nam, za który rok chciałbyś odzyskać podatek z zagranicy. My wyślemy Ci dokumenty potrzebne do rozliczenia wraz z instrukcją jak rozliczyć się z zagranicznym urzędem. Gdy skompletujesz dokumenty potrzebne do rozliczenia, poinformuj nas o tym, a współpracująca z nami firma kurierska odbierze od Ciebie dokumenty NA NASZ KOSZT! Resztę formalności załatwimy za Ciebie, wyślemy sporządzoną deklarację do zagranicznej instytucji finansowej oraz poinformujemy Cię o przewidywanym wyniku rozliczenia.

Pieniądze przyznane tytułem zwrotu podatku otrzymasz bezpośrednio na swoje konto bankowe.

Warto pamiętać, że za nasze usługi nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, co oznacza, że rozliczysz się z nami dopiero po wydaniu decyzji przez zagraniczny urząd skarbowy.

Dodatkowo informujemy, że do odwołania można skorzystać z preferencyjnego rabatu, szczegóły pod numerem telefonu 95-737-03-03 lub 602-151-851 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozliczanie podatku w czasie pandemii Covid 19 – Aktualności

Niemieckie urzędy zdecydowały się na przedłużenie terminów na złożenie deklaracji podatkowych za rok 2019. Terminy składania deklaracji zostały wydłużone do 31.08.2020r. Powodem takiej zmiany jest panująca pandemia Covid – 19. Te terminy dotyczą osób, których obowiązkiem jest coroczne składanie deklaracji podatkowych w Niemczech. Są to między innymi: 

  • osoby, które posiadają klasę podatkową 3 oraz 6, a także pracujące u więcej niż jednego pracodawcy w danym roku podatkowym;
  • osoby, które prowadzą działalność gospodarczą Gewerbe;
  • podatnicy, którzy dostali wezwanie do złożenie deklaracji pdoatkowej za konkretny rok z niemieckiego urzędu skarbowego Finanzamt;
  • osoby, które oprócz dochodów w Niemczech, uzyskują również inne dochody opodatkowane, które przekraczają rocznie łącznie 410 euro;
  • osoby, które oprócz wynagrodzenia otrzymują zasiłki takie jak na przykład zasiłek dla bezrobotnych czy chorobowy, które są wyższe niż 410 euro rocznie.

Ze względu na panującą pandemię Covid – 19 niemieckie urzędy skarbowe Finanzamt pracują w odpowiednim reżimie sanitarnym. Wprowadzono wiele zmian w pracy urzędów państwowych, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Ze względu na dobro obywateli oraz podatników, ograniczono w pewnym stopniu pracę stacjonarną urzędów. Większość spraw można załatwić drogą telefoniczną lub internetową. Aby ograniczyć bezpośredni kontakt obwateli z pracownikami urzędów, rozszerzono działy infolinii oraz funkcje stron internetowych konkretnych placówek. Postawiono na kontakt zdalny z klientami.

Pomimo pandemii, niemiecki urząd nie zdecydował się na wprowadzenie ogólnych ulg podatkowych dla każdego obywatela. Większość udogodnień skierowanych jest w kierunku przedsiębiorców. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby fizyczne będą mogły jednak liczyć na pomoc państwową. Jednym z bonusów jest odroczenie płatności zaliczek na podatek, czyli Vorauszahlungen. Są to zaliczki, które dotyczą osób z trzecią klasą podatkową. Są oni zobowiązani dopłacać comiesięczną zaliczkę do podatku w celu uniknięcia niedopłaty podatku w kolejnym roku podatkowym. 

Rozliczanie podatku w czasie pandemii Covid 19 – IdNr – niezbędnik szybkiego rozliczenia!

IdNr – czyli numer identyfikacyjny to odpowiednik naszego, polskiego numeru PESEL. Składa się z 11 cyfr i nadaje się go raz na całe życie. Będąc obywatelem Niemiec otrzymuje się go od razu po narodzinach, natomiast np. obcokrajowcy pracujący za granicą, zaraz po otrzymaniu meldunku lub po pierwszym rozliczeniu podatkowym.

Posiadanie numeru IdNR jest bardzo istotne.  Dzięki numerowi ID, wszelkiego rodzaju sprawy urzędowe przebiegają szybciej i są sprawniej rozpatrywane. Ponadto, osoby z numerem ID mają szanse na szybszy zwrot podatku, ponieważ deklaracje podatkowe takich osób są rozpatrywane w urzędach w pierwszej kolejności. Co więcej, dzięki numerowi identyfikacyjnemu łatwiej jest zweryfikować konkretne informacje w urzędach. Niemiecki numer identyfikacyjny możemy znaleźć na kacie podatkowej Lohnsteuerbescheinigung, ale też na co miesięcznych odcinkach wypłat ,,Nettoabrechnung’’. Numer identyfikacyjny jest również często nadawany przez niemiecki urząd skarbowy Finanzamt, kiedy rozliczamy się po raz pierwszy.