Jak odzyskać podatek z UK

Podatki w Anglii to coraz popularniejszy temat również dla Polaków. Z najnowszych badań wynika, że w Wielkiej Brytanii pracuje ponad 1 milion Polaków, a co za tym idzie, odprowadzają tam podatki. 

Zwrot podatku z Anglii po powrocie do Polski jest możliwy cały rok, a zwrot nadpłaconego podatku należy Ci się aż do 4 lat wstecz! Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można uzyskać całkowity zwrot podatku za pracę w Anglii. Odpowiedź jest prosta. Całkowity zwrot podatku z UK jest możliwy wtedy, gdy zarobiona przez Ciebie kwota nie przekracza określonego progu podatkowego. 

Ile trwa rozliczenie podatku w UK? Z naszej strony zapewniamy szybką obsługę, ponieważ jesteśmy profesjonalną firmą. Minimalny czas zwrotu z Wielkiej Brytanii wynosi 3 miesiące. Średni czas oczekiwania na zwrot to 3-6 miesięcy. Jest to jednak termin umowny i Urząd może przedłużyć procedurę zwrotu.

Jak rozliczyć podatek w Anglii? Potrzebujemy od Ciebie jedynie dokumenty P60 lub P45. P60 to odpowiednik polskiego PIT, natomiast P45 otrzymujesz od pracodawcy po całkowitym zakończeniu pracy u tego pracodawcy.

Niezwłocznie po wydaniu decyzji przez zagraniczny Urząd Skarbowy o tym, że przysługuje Ci zwrot, pieniądze przekazywane są na nasze konto bankowe. Następnie przekazujemy przelewem pieniądze na Twoje konto złotówkowe. Dzięki temu nie zapłacisz nic za przelew, ponieważ opłata jest po naszej stronie.

Więcej informacji o tym, czy przysługuje Ci zwrot i w jaki sposób się rozliczyć z holenderskim urzędem znajdziesz w zakładce zwrot podatku – Wielka Brytania. Jeżeli chcesz odzyskać nadpłacony podatek, zadzwoń pod numer 95-737-03-03 lub wypełnij formularz na stronie głównej, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h i odpowiemy na Twoje pytania.