Zmiany podatkowe w Holandii - rok 2021!

 

 

Rok 2021 przyniósł za sobą dużo zmian podatkowych w Holandii. Nastąpiło zniesienie ulgi abolicyjnej. Ponadto został wprowadzony podatek lotniczy oraz zmieniono stawki podatku dochodowego od spółek. Co więc dokładnie czeka osoby pracujące w Holandii? 

 

 

 1. Koniec ulgi abolicyjnej w 2021 roku

 

Od 1 stycznia 2021 r. nastąpiła likwidacja ulgi abolicyjnej. To znaczy, że obywatele Polski nie mogą już korzystać z owej ulgi, która dawała możliwość odliczenia podatku od zarobków za granicą. Według nowych przepisów prawnych obowiązkiem jest wyrównanie, czyli dopłacenie różnicy między podatkiem płaconym w Polsce, a tym za granicą. Ta reguła nie obowiązuje w sytuacji, gdy dochód podatnika nie przekracza 8 000 zł.

 

 

 1. Przyjęcie przez holenderski urząd skarbowy podatku lotniczego

 

Do roku 2021 rząd holenderski nie przewidywał podatku związanego z lotami międzynarodowymi. W bieżącym roku nastąpiła owa zmiana i wprowadzono podatek lotniczy. W konsekwencji wszystkie lotniska, znajdujące się na terenie państwa holenderskiego mają obowiązek pobierać podatek od wszystkich linii lotniczych za każdą osobę podróżującą i korzystającą z lotniska w Holandii. Stawka podatku wynosi na rok 2021 ok. 7,85 EUR.

 

 

 1. Zmiana stawki podatku dochodowego od spółek

 

Od 1 stycznia 2021r. rząd holenderski zmniejszył odliczenie podatkowe dla osób, które pracują na własny rachunek. Koncepcją takiego działania ze strony rządu jest pomniejszenie różnic między podatnikami, którzy posiadają własną działalność gospodarczą, a osobami, które są zatrudnione u pracodawców. Obniżeniu uległa również stawka podatku dochodowego od spółek dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

 

 

 1. Wzrost składki na ubezpieczenie zdrowotne

 

Rok 2021 przyniósł za sobą wzrost miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne aż do 9 EUR miesięcznie. Warto wspomnieć, że w roku 2021 wzrósł także dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego, czyli Zorgtoeslag.

 

 

 1. Wzrost płacy minimalnej w Holandii.

 

Od 1 stycznia 2021r. nastąpił wzrost płacy minimalnej w Holandii. Płaca minimalna wzrosła o 0,98 proc. brutto i wynosi dla osoby powyżej 21 lat 1701 euro miesięcznie.

 

 1. Inne ważne zmiany!

 

Ponadto nastąpiły takie zmiany podatkowe jak:

 

- obniżenie stawki podatku dochodowego dla pierwszego progu podatkowego;

 

- zwiększenie maksymalnej kwoty ogólnej ulgi podatkowej (algemene heffingskorting);

 

- zwiększenie maksymalnej kwoty ulgi pracowniczej tzw. arbeidskorting.

 

 

 

Jak z naszą pomocą łatwo rozliczyć się z podatku z Holandii w czasie pandemii? 

W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2

pomożemy Wam w odzyskaniu zwrotu podatku z zagranicy bez wychodzenia z domu!

 1. Skontaktuj się z nami i powiedz nam, za który rok chciałbyś odzyskać podatek z zagranicy.
 2. My wyślemy Ci dokumenty potrzebne do rozliczenia wraz z instrukcją jak rozliczyć się z zagranicznym urzędem.
 3. Gdy skompletujesz dokumenty potrzebne do rozliczenia, poinformuj nas                 o tym, a współpracująca z nami firma kurierska odbierze od Ciebie dokumenty NA NASZ KOSZT!
 4. Resztę formalności załatwimy za Ciebie, wyślemy sporządzoną deklarację do zagranicznej instytucji finansowej oraz poinformujemy Cię o przewidywanym wyniku rozliczenia.
 5. Pieniądze przyznane tytułem zwrotu podatku otrzymasz bezpośrednio na swoje konto <bankowe.

Warto pamiętać, że za nasze usługi nie pobieramy żadnych opłat wstępnych, co oznacza, że rozliczysz się z nami dopiero po wydaniu decyzji przez zagraniczny urząd skarbowy. Więcej informacji pod numerem telefonu 95-737-03-03 lub 602-151-851 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..