Zwrot podatku z Holandii

Praca w Holandii, podobnie jak w Polsce, skutkuje potrącaniem podatku na rzecz Fiskusa. Jeżeli pracowałeś legalnie, istnieje bardzo duża szansa, że przysługuje Ci zwrot nadpłaconego podatku. Zastanawiasz się, dlaczego warto wnioskować o zwrot? Odpowiedź jest prosta - takie zwroty to często kwoty rzędu kilkuset EURO. 

O zwrot podatku może ubiegać się każdy kto pracował legalnie za granicą. Dosłownie każdy, ponieważ nie ma znaczenia, czy pracowałeś na pełny etat, czy tymczasowo, a może byłeś studentem lub odbywałeś jedynie staż. Zwrot podatku przysługuje Ci również, jeżeli jesteś pracownikiem polskiej firmy, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie Holandii. Podstawowymi dokumentami, które są wymagane do rozliczenia z holenderskim urzędem skarbowym, są: po pierwsze -jaaropgave, czyli holenderskie zaświadczenie podatkowe o uzyskanym zarobku w minionym roku. Ponadto, od 2015 roku obowiązuje tzw. einkommenserklärung, czyli zaświadczenie o dochodach uzyskanych w minionym roku w Polsce, które koniecznie musisz posiadać i które musi zostać poświadczone przez polski  Urząd Skarbowy.  

Dużo osób zadaje sobie pytanie, czy jeżeli pracowałem np. 3 lata temu i nie rozliczyłem się z zagranicznym Urzędem Skarbowym, to czy istnieje jeszcze jakakolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy. Odpowiedź brzmi TAK!!. Idąc w ślad za przepisami, widzimy, iż za pracę w Holandii można odzyskać podatek aż do 5 lat wstecz. To bardzo dużo, czasu, dlatego jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś się za swoją pracę, zrób to jak najszybciej, a odzyskasz swoje pieniądze!!!

Rozliczając się z zagranicznym Urzędem Skarbowym na pewno chciałbyś wiedzieć, jak długo będziesz czekać na zwrot podatku i w jaki sposób otrzymasz pieniądze. Jeśli chodzi o Holandię, minimalny czas oczekiwania wynosi 3 miesiące. Jest to jednak termin umowny, a Urząd w zasadzie nie ma limitu czasowego na rozpatrzenie Twojej deklaracji podatkowej. Dlatego też, wnioskując o zwrot podatku, pamiętaj aby wybrać firmę, która jak najszybciej załatwi Twoją sprawę. To zdecydowanie przyspieszy proces oczekiwania na decyzję Urzędu. Niezwłocznie po wydaniu decyzji przez zagraniczny Urząd Skarbowy o tym, że przysługuje Ci zwrot, pieniądze otrzymasz na swoje konto bankowe.

Więcej informacji o tym, czy przysługuje Ci zwrot i w jaki sposób się rozliczyć z holenderskim urzędem znajdziesz w zakładce zwrot podatku – Holandia. Jeżeli chcesz odzyskać nadpłacony podatek, zadzwoń pod numer 95-737-03-03 lub wypełnij formularz na stronie głównej, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h i odpowiemy na Twoje pytania.